• تلفن08691009901
  • ایمیلinfo@binamachine.com
  • آدرساراك، پردیس پارك علم و فناوری استان مرکزی ، بلوك A ، طبقه همکف ، واحد 105
  • ساعتهای آزاد8صبح الی 9شب
مشاوره رایگان

اتوماسیون صنعتی (industrial automation)

شرکت بینا ماشین رایان صنعت

اتوماسیون صنعتی استفاده از سیستمهای کنترلی از قبیل رایانه‌ها یا ربات‌ها و فنّاوری‌های اطلاعاتی برای بررسی و مدیریت فرآیندهای مختلف و ماشین آلات در یک صنعت جهت جایگزینی با انسان است. این دومین مرحله‌ی فراتر از مکانیزاسیون در حوزه‌ی صنعتی سازی است. اولین هدف اتوماسیون افزایش بهره‌وری (از آنجایی که سیستم‌های خودکار می‌توانند 24 ساعت شبانه روز کار کنند) و کاهش هزینه‌های مرتبط با اپراتورهای انسانی (به عبارت دیگر دستمزد و مزایا) بود.  با وجود این، امروزه تمرکز اتوماسیون به سمت افزایش کیفیت و انعطاف‌پذیری در فرآیند تولید سوق یافته است. در صنعت اتومبیل‌سازی، نصب پیستون‌ها در موتور به صورت دستی و با نرخ خطای ٪5/1-1 انجام می­شد. در حال حاضر، این کار با استفاده از ماشین‌آلات خودکار با نرخ خطای  ٪00001/0 انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با اتوماسیون صنعتی و مزایای آن آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 مزایای اتوماسیون صنعتی

در این بخش قصد داریم شما را با مزایای اتوماسیون صنعتی آشنا کنیم که به شرح زیر است:

کاهش خستگی و تقلای کارگر یا عملکرد شدید نیروی کار

 به طور معمول، انسان‌ها از کارهای پیش پا افتاده و تکراری بیزار هستند. در حالی که سیستم‌های رایانه‌ای آن‌ها را بدون شکایت انجام می‌دهند. وظایفی که فاقد تنوع هستند، فضایی برای درخشش سیستم‌های خودکار فراهم می‌کنند ، اما این مورد در سیستم‌‌هایی که از سنسورهای پیشرفته و یکپارچه‌سازی استفاده می‌کنند نیز صدق می‌کند. اگر این عمل مستلزم شرایطی باشد که متناسب با راحتی و تمرکز انسان نیست، اتوماسیون به کار گرفته می‌شود.

جلوگیری از آسیب یا تخریب محصولات و مواد

انسان‌ها به هنگام خستگی اشتباه می‌کنند. این مظهر ضعف ناشی از احساسات “شرایط انسانی” است. اشتباهات با استفاده از ابزار، به معنای آسیب رساندن به مواد اولیه و خام، اجزاء، مجموعه‌ها و محصولات نهایی است.

جلوگیری از عدم تطابق محصول ‌با حمل و نقل

 رایانه‌های کنترل‌گر ربات‌ها مراحل را فراموش نمی‌کنند. غفلت از قرار دادن پیچ متأثر از مداخله انسان است. ماشینی که این کار را انجام ندهد، خطایی را ایجاد می‌کند که باید برطرف شود. سیستم‌های خودکار دستورالعمل‌ها‌ی تنظیم شده را نقض نخواهند کرد و علاوه بر آن ممکن است از قابلیت‌های بازرسی استفاده کنند. سیستم را تنظیم کنید و اجازه دهید داده‌ها بدون اولویت و تبعیض خوانده شوند.

 افزایش بهره‌وری

 بهبود فرآیندهای بهره‌وری، یک شرکت را رقابتی‌تر می‌کند، سیستم‌های خودکار امکان پیشرفت‌هایی را فراهم می‌کنند که از اجرای اصولی و مداوم سود می‌برند. برنامه‌ریزی و تعلیم بی‌عیب و نقص از مداخله انسان حمایت نمی‌کند.

 جمع‌آوری داده‌های بهتر

با کمک اتوماسیون صنعتی و نرم افزار های مانیتورینگ صنعتی داده های خط تولید به راحتی قابل دسترس است و میتوان برنامه ریزی بهتر و جامع تر در مدت زمان کمتر اجرا کرد.

بهبود معیارها

ارسال مستقیم داده‌های معتبر به یک پایگاه داده(Database)، یک منبع پیشرفته را فراهم می‌کند. با استفاده از این داده ها میتوان دلایل خرابی محصول و همچنین پیش بینی زمان برای تعمیرات ماشین‌الات داخل خط را براورد نمود.

ابداع پیشرفت‌های درست فرآیند

امروزه سیستم‌های خودکار داده‌های قابل اعتماد را جمع‌آوری می‌کنند. پایگاه داده یک مجموعه‌ی قابل جستجو را فراهم می‌کند. سپس چه چیزی پیش می‌آید؟ مهندسان با تجهیز و آراستن داده‌های قابل اعتماد فراوان، از این اطلاعات نهایت استفاده را می‌کنند. در صورت وجود مشکلات در هرجا ، مسئله مشخص می‌شود. نه فقط تغییر در جستجوی “بهبود مستمر” ، تغییرات را با اطلاعات بهتر ایجاد می‌کند.

صرفه‌جویی در هزینه

 چرا ابزاری که تست را انجام می‌دهد، ساکن است؟ چرا وقایع آن داده را ثبت کنیم؟ چرا الآن هزینه کنیم؟ به سادگی، اختراع اتوماسیون صنعتی برای تصمیم‌گیری با اطمینان از طریق منظم ساختن فرآیندها و جمع‌آوری داده‌ها، باعث صرفه‌جویی در هزینه می‌شود.

از ایده تا تولید، ما همراه با شما می‌کوشیم تا راه حل‌های اتوماسیون مقرون به صرفه را مطابق با خصوصیات شما شناسایی کنیم. از همه مهم‌تر، Duotech در برنامه‌ی زمان‌بندی شده، خدمات اتوماسیون صنعتی را با کیفیت بالا به مشتریان ما ارائه می‌دهد.

آینده اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی در حال حرکت به سمت بهره‌وری استثنایی و بی‌نظیری است که با به کارگیری برتر انرژی، استانداردهای ایمنی دقیق و طراحی بهتر ایجاد می‌کند.  ابزار دقیق و کنترلر‌ها همیشه منبعی از محصولات جدید مانند نمایشگرها، عناصر کنترل‌کننده ماننده سیستم های موشن کنترل و … بوده‌اند.

 امروزه در همه جا از اتوماسیون استفاده شده است. SCADA،DCS ، ابزار پردازش و … اتوماسیون را معتبرتر و قدرتمندتر کرده است.

 

سخن آخر

امروزه شرکت های زیادی هستند که برای افزایش بهره‌وری خود تصمیم گرفته‌اند که از اتوماسیون صنعتی استفاده کنند و ما به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم در این مقاله ابتدا شما را با چیستی اتوماسیون صنعتی آشنا کنیم و سپس به بیان مزایا آن بپردازیم. ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *